AKCE - na chladiče a sestavy LINDR a SINOP            NOVINKA - plnění lahví N2/CO2 - více informací ZDE

SIFOS sifonové bombičky

Nosným výrobním programem společnosti SIFOS je produkce sifonových a šlehačkových bombiček pro výrobu sifonu a šlehačky v lahvích. Pro bombičky existuje i několik dalších oblastí, kde naleznou uplatnění (střelba, letecké modelářství).V nabídce bombiček jsou i některé speciální typy, které se používají v potravinářském průmyslu (tlačení piva a limonád, tvorba ochranné atmosféry), akvaristice, jako autopříslušenství aj.

SIFONOVÉ BOMBIČKY

Pod pojmem sifonové bombičky rozumíme ocelové bombičky s náplní cca 8 gramů potravinářského CO2 - oxidu uhličitého v kapalném stavu. Bombičky jsou opakovaně plnitelné, jejich distribuce proto probíhá výměnným způsobem - zákazník za své prázdné bombičky-obaly dostává bombičky plné a platí pouze plyn. Výhodou opakovaného plnění je výrazně nižší cena v porovnání s bombičkami jednorázovými, neboť při dnešních cenách surovin tvoří cena za tělo bombičky výraznou část ceny celkové.

Sifonové bombičky se primárně používají na výrobu perlivé sodové vody v sifonové láhvi. Tvar těla bombičky je již několik desetiletí neměnný a díky tomu lze použít bombičky jak v nových sifonových lahvích, které máme k dispozici pro prodej, tak i v lahvích starých, vyráběných v ČR i v zahraničí.

Výhodou sifonu vyrobeného v sifonové lahvi je vždy čerstvá perlivá sodovka, která je podle potřeby připravená z čerstvé vody. Nejlepší kvality sodovky se dosáhne přípravou předem, kdy se nechá láhev několik minut odstát v lednici. Dojde k dokonalému prosycení vody oxidem uhličitým a sodovka získá ten správný říz.

Nastavit sestupně
produktů na stránku

Nastavit sestupně
produktů na stránku